با زار / به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار به نقل از ایبنا، این روزها شاهد نوسانی شدن قیمت دلار در پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار ارز هستیم و تب خرید دلار برخی را گرفتار کرده است. خرید دلار در چنین زمانی سناریوی است که بارها و بارها […]

با زار /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار به نقل از ایبنا، این روزها شاهد نوسانی شدن قیمت دلار در پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار ارز هستیم و تب خرید دلار برخی را گرفتار کرده است. خرید دلار در چنین زمانی سناریوی است که بارها و بارها به تکرار درآمده و در نهایت هم خریداری که به امید ثروت اندوزی پا در این عرصه گذاشته با ضررهای غیر قابل جبرانی ناچار به ترک آن خواهد شد.

غلامرضا مرحبا، نماینده مردم آستارا و عضو ناظر مجلس بر شورای پول و اعتبار درباره رفتاری که مردم در خصوص پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار هیجانی این روزهای ارز باید در پیش گیرند به ایبِنا گفت: ارز کالای مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست و سرمایه گذاری کلان در این پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار ریسک بالایی دارد. مردم باید به دنبال روش‌های سرمایه گذاری بهتری برای خود نسبت به کالای ناپایداری مانند ارز باشند.

وی درباره کنترل نرخ ارز گفت: ارز از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و قیمت آن به فاکتورهای قابل کنترل و غیرقابل کنترل ارتباط دارد. به بخش غیرقابل کنترل آن کاری نداریم، اما می‌توان با استفاده از فاکتورهای قابل کنترل، نرخ آن را به واقعیت‌های موجود در اقتصاد کشور نزدیک‌تر کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر این نرخ ارز بر واقعیت‌های حاکم بر اقتصاد کشور منطبق نیست و فاصله بسیار زیادی با آن دارد. براساس شرایط اقتصادی کشور پول ملی باید بسیار قوی‌تر باشد، اما اینطور نیست و پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار ارز با تکانه‌های متعددی روبرو می‌شود.

عضو ناظر مجلس بر شورای پول و اعتباردر این خصوص یادآور شد: نکته‌ای که باید مورد توجه قرار داد، این است که ورود ارز به کشور بهتر از قبل شده و این افزایش قیمت ربطی به کمبود آن ندارد. همانطور که اشاره کردم، فاکتورهای دیگری ممکن است در این امر موثر باشد که می‌توان ناآرامی‌های اخیر، تاثیرروانی تحریم‌ها و اشتباهاتی در سیاست گذاری‌ها را مورد اشاره قرار داد. با این حال بانک مرکزی باید مراقب حکمرانی ریال و ارزش پول ملی بسیار بیشتر از گذشته باشد.

انتهای پیام/