ساحل مکسر یکی از سواحل جنوبی ایران در غرب استان هرمزگان است. این ساحل، حاصل میلیون‌ها سال فرسایش طبیعت بوده که تلاقی کوهستان و دریا را به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد. استان هرمزگان یکی از استان‌های زیبای ایران است که بخشی از آن بافت کوهستان و ساحل در کنار هم قرار می‌گیرد. ساحل مکسر یکی […]

ساحل مکسر یکی از سواحل جنوبی ایران در غرب استان هرمزگان است. این ساحل، حاصل میلیون‌ها سال فرسایش طبیعت بوده که تلاقی کوهستان و دریا را به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد.

استان هرمزگان یکی از استان‌های زیبای ایران است که بخشی از آن بافت کوهستان و ساحل در کنار هم قرار می‌گیرد. ساحل مکسر یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های این تلاقی است که با صخره‌های عجیب با شیارهای زیبا، به استقبال گردشگران می‌رود. صخره‌ها و سازه‌های ساحل مکسر بر اثر میلیون‌ها سال فرسایش و نفوذ آب بر آن‌ها ایجاد شده است. رد موج‌ها و آب بر روی صخره‌ها به وضوح دیده می‌شود.

همانطور که گفته شد، مهم‌ترین ویژگی ساحل مکسر، شکل ظاهر و ساختار متفاوت صخره‌های آن است. این ساحل که کوهستان را به دریا وصل می‌کند، بهترین نمونه تلاقی کوهستان با دریا در استان هرمزگان است. فرسایش آب، طوفان‌ها و باران‌های موسومی دست در دست هم داده‌اند و باعث ایجاد این اشکال بر روی صخره‌ها شده‌اند.

شیارهای پیچ در پیچی که روی صخره‌های ساحل دیده می‌شود، درست مانند یک قاب نقاشی طبیعی است که هر لحظه تغییر می‌کند.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر