به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، المیادین در سوریه گزارش داد: بر اثر انفجار در انبار مهمات گروه موسوم به فیلق الشام در نزدیکی شهرک بابسقا در شمال ادلب سوریه دهها نفر کشته و زخمی شدند. منابع محلی در استان ادلب اعلام کردند: بر اثر انفجار انبار مهمات گروه موسوم به فیلق الشام در منطقه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، المیادین در سوریه گزارش داد: بر اثر انفجار در انبار مهمات گروه موسوم به فیلق الشام در نزدیکی شهرک بابسقا در شمال ادلب سوریه دهها نفر کشته و زخمی شدند.

منابع محلی در استان ادلب اعلام کردند: بر اثر انفجار انبار مهمات گروه موسوم به فیلق الشام در منطقه بابسقا در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه در حومه شمالی ادلب، آتش سوزی گسترده رخ داد.

این منابع افزودند: دو عنصر فلیق الشام بر اثر این انفجار کشته و چهار غیرنظامی زخمی شدند.

منابع سوری با اشاره به اینکه این انبار مهمات در نزدیکی اردوگاه آوارگان در شمال ادلب قرار داشت، اعلام کردند: رقیه حسن الحمد دختربچه ۱۲ ساله سوری بر اثر ترکش ناشی از انفجار این انبار مهمات به داخل اردوگاه عباد الرحمن واقع در منطقه بابسقا در شمال استان ادلب جان باخت.

این منابع به سوختن ۴۵ چادر آوارگان اشاره کردند و اینکه این دختربچه بر اثر آتش گرفتن در داخل این اردوگاه در دم فوت کرده است.

در همین حال یک منبع نظامی وابسته به معارضان سوری اعلام کرد که انفجار ناشی از حمله پهپاد ناشناس به این انبار مهمات و مرکز نظامی وابسته به فیلق الشام بوده است اما منابع نظامی دیگر گفتند که این این انفجار زمانی رخ داد که یک خودرو در حال خارج کردن گلوله های توپ از انبار مهمات بوده است.

فعالان رسانه ای که در محل انفجار حضور داشتند، اعلام کردند که بسیاری از خانواده های از اردوگاه گریختند.

به گفته منابع سوری بیش از ۱۵ چادر آسیب دیده و به طور کامل سوخته است و بیش از ۳۰ چادر هم به شکل جزئی آسیب دیده است.

منابع سوری از زبانه کشیدن شعله های آتش در محل حادثه به علت انفجار موشکها و گلوله ها خبر دادند.

انتهای پیام/

منبع