به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: تمام کسانی که هنوز رأی نداده اند یا فکر رأی دادن ندارند توجه کنند که رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد. روزی هم از رأی و هم از عدم رأی سوال خواهد شد. دستور مراجع برای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: تمام کسانی که هنوز رأی نداده اند یا فکر رأی دادن ندارند توجه کنند که رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد. روزی هم از رأی و هم از عدم رأی سوال خواهد شد. دستور مراجع برای لزوم رأی، حجت شرعی است و عقل نیز حکم می‌کند که از هر فرصت برای اصلاح کشور عزیز استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: عدم رأی، هم دشمن را جری تر می‌کند تا کشور را در فشارها و تنگناهای بیشتر قرار دهد و حاضر به تعامل محترمانه، عاقلانه و عزت مندانه با کشور ما نشود و هم فرار از مسؤولیت اجتماعی و فرار از بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر روزگار ماست. وقتی فرصت از دست رفت، دیگر بر نخواهد گشت. قطعاً رأی دادن، از بزرگترین حسنات در دفتر حسنات ما خواهد بود لذا نباید دفتر حسنات خود را از این توفیق، خالی بگذاریم. از اصرار دشمن بفهمیم که وظیفه ما چیست. مبادا در صف دشمنان قرار بگیریم. در صف منافقینی قرار بگیریم که ۱۷ هزار نفر را با ترور شهید کرده اند. رهبر معظم انقلاب فرمودند «هیچ انتخاباتی مثل انتخابات ما مورد هجمه نیست».

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از تحریم و فشار حداکثری خسته و مأیوس شده اند، گفت: مبادا با عدم شرکت، امید و طمع آنها را زنده کنیم. انسجام ملی، اصلی ترین مؤلفه قدرت است و از تمام مؤلفه‌ها بالاتر است. انسجام ملی، سلاح است. کدام عاقل سلاح را در برابر دشمن زمین می‌گذارد مخصوصاً که ما در خطرناک‌ترین منطقه هستیم. در طول تاریخ هر ملتی سلاح خود را زمین گذاشته، ذلیل شده است.

آیت‌الله عاملی به تاریخچه دشمنی با ایران اشاره و اظهار کرد: دشمنان بسیار خطرناکی داریم، در برابر آنها اقتدار و ابراز قدرت لازم است. اطراف ما تمام مملو از پایگاه‌های نظامی آمریکا و اروپاست. دیوانه وار علیه ما کار می‌کنند. در ماجرای تحریم، دولت اسپانیا گفت دولت ما با این تحریم زمین می‌خورد ولی ما حاضریم زمین بخوریم ولی ایران را نیز زمین بزنیم.

وی به سخنی از رهبر معظم انقلاب نیز اشاره و خاطرنشان کرد: حضرت امام فرمودند «امروز شاید گناهی بالاتر از کناره گیری نباشد و هیچ عذر و بهانه‌ای برای ترک صحنه انقلاب پذیرفته نمی‌شود.» آمریکا با صراحت اعلام کرده که سیاست من، سیاست سلطه گرانه است ولی سلطه خیرخواهانه! ما نفهمیدیم که جمع بین سلطه و خیرخواهی چطور ممکن است! ما با انتخابات اثبات می‌کنیم که سلطه بر ما دست هیچکس نیست و ملت ما خود بر خود سلطه دارد. مشارکت در سلامت و امنیت خوب پیش می‌رود. دشمن از اینکه مشارکت خوب باشد به شدت واهمه دارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در یکی از سال‌های انتخابات در یکی از کانال‌های هوایی، ملت ما را قسم می‌دادند که شرکت نکنید اما امروز روز عمل به دستور خداوند است و بی شک یکی از حساس‌ترین منصب‌های دولتی در کشور و سطح ملی ریاست قوه مجریه است که قطعاً بزرگترین امانت، مسئولیت‌ها و پست‌های حساس و کلیدی و مراکز کلان تصمیم‌گری است.

آیت‌الله عاملی بیان کرد: تمام رسانه‌های کشورهای خون‌ریز جهان، یک ماه است با ۱۷۰ رسانه هوایی و هزاران سایت می‌گویند رأی ندهید. آگاه باشیم مبادا با عدم رأی، اقتدار کشور را در برابر آنها تضعیف و آنها را برای ریختن خون ملت جری بکنیم. با توجه به اینکه رأی دادن، اقتدار کشور را تقویت و مانع تخریب، هجمه، حمله و خون ریزی می‌شود، با ضرس قاطع می‌توان گفت رأی دادن از بزرگترین حسنه‌ها در روزگار ماست.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نامزدهای شورای شهر گفت: نامزدهای شورای شهر حتماً و حتماً دقت کنند که سیستم رأی گیری تا اعلان نتیجه در انتخابات ایران بسیار دقیق است. مبادا فردا کسانی که رأی نمی‌آورند، علم اعتراض بلند کنند که تقلّب شده است. اگر واقعاً در حال حاضر در این خصوص تردیدی دارند حتماً تردید خود را با مسؤولین امر در جریان بگذارند تا با نظارت‌های قانونی، شبهه آنها دفع گردد. هرگونه ادعای تقلّب، لطمه بزرگی به آبروی کشور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در ادامه سخنان خود خطاب به رسانه ملی اظهار کرد: از صدا و سیما می‌خواهیم این فضای شاد که به مناسبت انتخابات در رسانه ملی درست کرده، همچنین سرودها و فیلم‌های مربوط به برنامه‌های انسجام ملی و توجه به اقوام را حتماً ادامه دهد. اینکه این نوع و این روش برنامه‌ها فقط در ایام انتخابات پخش شود و بعد از انتخابات فراموش گردد، معنای بسیار بدی دارد.

انتهای پیام/

منبع