علی محمدیان اردی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه سرعت انتقال و ابتلای افراد واکسن نزده به سویه جدید کرونا به نام امیکرون بیشتر است اظهار کرد: امیکرون سرعت سرایت پذیری بالایی دارد و در افرادی که واکسن نزده اند ریسک ابتلاء و انتقال بیماری […]

علی محمدیان اردی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه سرعت انتقال و ابتلای افراد واکسن نزده به سویه جدید کرونا به نام امیکرون بیشتر است اظهار کرد: امیکرون سرعت سرایت پذیری بالایی دارد و در افرادی که واکسن نزده اند ریسک ابتلاء و انتقال بیماری بالاتر است.

وی استفاده از ماسک و واکسیناسیون دز سوم کرونا را همچنان راهکاری مورد تأیید برای مقابله با این سویه اعلام کرد و افزود: شهروندان باید از شرکت در دورهمی ها خودداری کرده و تهویه مناسب را در مکان‌های عمومی و خانوادگی رعایت کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه این بیماری در تماس با افراد، کمتر از ۲ ساعت کلیه افراد را درگیر می‌کند گفت: سویه امیکرون اغلب گروه سنی غالب ۲۰ تا ۴۰ سال را درگیر می‌کند و کودکان شدیداً در معرض خطر هستند.

محمدیان به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در اردبیل پرداخت و افزود: هم اکنون ۹۱ بیمار کرونایی در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آمار فوتی‌ها به صفر رسیده و بستری‌ها در استان اردبیل نیز با تعداد ۱۹ بیمار رشد قابل توجهی نداشته است.

وی به آمار بهبود یافتگان نسبی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: ۱۷ بیمار کرونایی نیز با حال عمومی مساعد و نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شدند و نکته قابل توجه عدم حضور این افراد در اجتماعات و تداوم روند درمان در منازل این بیماران است که انتظار داریم این افراد رعایت نکات بهداشتی را به جد پیگیری کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل آمار بیماران بدحال بستری در استان اردبیل را ۲۲ نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد از بیماران بد حال برای اولین بار طی چند ماه گذشته رسیده و کاهش قابل توجهی دارد و پیش بینی می‌شود با افزایش تزریق واکسن کرونا این آمار روز به روز کاهش یابد.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرستان پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع