به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اکبر بهنام‌جو ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل با تلاش تمام مجموعه‌های قضائی، انتظامی و امنیتی یکی از استان‌های امن و بی‌حاشیه کشور است که در سایه فراهم شدن این بستر کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اکبر بهنام‌جو ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل با تلاش تمام مجموعه‌های قضائی، انتظامی و امنیتی یکی از استان‌های امن و بی‌حاشیه کشور است که در سایه فراهم شدن این بستر کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز در این استان شاهد هستیم.

وی مردمان این دیار را دیندار، با تقوا و معتقد به آرمان‌های مکتب اسلام و سیره اهل بیت نام برد و تصریح کرد: در سایه همین ویژگی‌هاست که مردم این خطه تلاش کردند تا همواره به تقویت و توسعه همه‌جانبه شهر و دیار خود کمک کرده و زمینه اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهیا شود.

استاندار اردبیل به توسعه نظام گلخانه‌ای در استان اشاره کرد و گفت: در توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای ظرفیت این استان از ۱۵ هکتار در سال ۹۶ در حال حاضر به بیش از ۱۲۰ هکتار رسیده و ۴۰۰ هکتار احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای جدید نیز در اولویت است.

بهنام‌جو رشد صنعتی استان را سه درصد همراه با راه‌اندازی واحدهای جدید و مؤثر اعلام کرد و افزود: ۲۵ درصد لاستیک و ام. دی. اف کشور در این استان تولید می‌شود که قطعاً این ظرفیت در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها قابل افزایش است.

وی احداث بزرگترین پروژه آبی، خاکی کشور را در شمال استان اردبیل و در قالب پایاب سد خداآفرین یادآور شد و خاطر نشان کرد: ۴۷ هزار هکتار از اراضی دیم مغان با بهره‌برداری از این پروژه به آبی تبدیل خواهد شد.

بهنام‌جو از تأمین یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای تکمیل این پروژه خبر داد و اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز سرعت اجرای این پروژه را شاهد باشیم.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات رئیس کل سابق دادگستری استان اردبیل در ایجاد فضای همدلی و هماهنگی مجموعه‌های قضائی، انتظامی و اجرایی در این استان بیان کرد: امیدواریم رئیس کل دادگستری جدید استان اردبیل نیز به تقویت این فضای تعاملی کمک کرده تا با کمترین حاشیه زمینه پیشبرد بهتر امور را شاهد باشیم.

رئیس شورای اداری استان ادامه داد: ما انتخابات حساس و خطیری را پیش رو داریم که انتظار می‌رود در کنار تأمین امنیت و قانونمداری، مشارکت بالای مردم ماهیت و حقانیت نظام اسلامی را در دوره جدید فعالیت تضمین و به نوعی زمینه افتخار و بالندگی همه آحاد مردم را فراهم آورد.

انتهای پیام/

منبع