ولی اسماعیلی، در گفت و گو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با اشاره به تقاضای استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت: علی رغم اینکه برخی از نمایندگان امضای خود برای استیضاح سید رضا فاطمی امین را پس گرفته‌اند، اما هنوز تعداد امضاهای لازم برای استیضاح وزیر صمت وجود دارد و از حد نصاب نیافتاده […]

ولی اسماعیلی، در گفت و گو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با اشاره به تقاضای استیضاح وزیر صمت در مجلس گفت: علی رغم اینکه برخی از نمایندگان امضای خود برای استیضاح سید رضا فاطمی امین را پس گرفته‌اند، اما هنوز تعداد امضاهای لازم برای استیضاح وزیر صمت وجود دارد و از حد نصاب نیافتاده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از محورهای اصلی تقاضای نمایندگان برای استیضاح وزیر صمت، نابسامانی وضعیت پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان خودرو است و گرانی موجود در این پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عملکرد قابل قبولی ندارد و این موضوع هم جزو محورهای استیضاح وزیر صمت محسوب می شود.

این نماینده مجلس اظهارکرد: با این حال سه شنبه هفته جاری تقاضای استیضاح فاطمی امین در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: در صورتی که طرح استیضاح وزیر صمت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصویب شود ، نمایندگان در صحن مجلس باید تصمیم بگیرند که آیا باز هم به فاطمی امین رأی اعتماد دهند یا آنکه وی را برکنار کنند.

این نماینده مجلس بیان کرد: از الان نمی‌توان پیش داوری کرد که وزیر صمت در سمت خود باقی می‌ماند یا خیر لذا باید منتظر ماند ودید که صحن چه تصمیمی می گیرد.

اصغر سلیمی هم در گفت و گو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به جو و فضای مجلس در راستای استیضاح وزیر صمت بیان کرد: وزیر صمت وعده و قول های زیادی درباره ساماندهی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان خودرو مطرح کرد و اما متاسفانه این مهم عملیاتی نشد؛وزیر صمت گفته بود که هم کیفیت و هم کیمیت خودرو ارتقا پیدا خواهد کرد و نهایتا قرعه کشی خودرو کنار گذاشته خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین وزیر صمت تاکید داشت که ایران خودرو و سایپا باید به بخش خصوص واگذار شوند و خودروهای خارجی وارد کشور شوند اما هنوز دستور العمل واردات این خودروها تدوین نشده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مرگ و میر زیادی پیرو تولید خودروهای بی کیفیت در کشور رقم می خورد بیان کرد: نمایندگان از این مسئله ناراحت هستند بنابراین موضوعات مربوط به خودروها داخلی از جمله مهترین مسائل در زمینه استیضاح وزیر صمت قلمداد می شوند.

سلیمی با بیان اینکه برخی امضاهای خود مبنی بر استیضاح وزیر صمت را پس گرفته اند و اما این استیضاح هنوز از حد نصاب نیافتاده است، بیان کرد : اگر این استیضاح در صحن علنی مجلس مطرح شود به احتمال قوی وزیر استیضاح خواهد شد چراکه اکثریت نمایندگان از وضعیت پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان خودرو و مدیریت آن ناراحت و ناراضی هستند.

انتهای پیام/

منبع