کریم الله محبوبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در سال گذشته با جمع‌آوری بیش از سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی و پشتیبانی ستاد دیه موفق شدیم بخشی از زندانیان جرایم غیرعمد را از زندان‌های استان آزاد و آنها را به آغوش خانواده خود بازگردانیم. وی تصریح کرد: هیئت […]

کریم الله محبوبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در سال گذشته با جمع‌آوری بیش از سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی و پشتیبانی ستاد دیه موفق شدیم بخشی از زندانیان جرایم غیرعمد را از زندان‌های استان آزاد و آنها را به آغوش خانواده خود بازگردانیم.

وی تصریح کرد: هیئت امنای ستاد دیه و رئیس کل دادگستری استان اردبیل حمایت‌های همه‌جانبه را در کنار خیرین و اداره کل زندان‌های استان در آزادی این زندانیان داشتند که قطعاً در برنامه‌ریزی‌های پیش رو نیز به چنین حمایت و پشتیبانی‌هایی نیاز داریم.

رئیس ستاد دیه استان اردبیل گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا با جذب کمک‌های مردمی به ارزش شش میلیارد تومان که دو برابر سال گذشته است، زمینه آزادی ۳۵۰ زندانی جرایم غیرعمد مالی را در سطح استان مهیا کنیم.

محبوبی افزود: به رغم شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین ایام کرونایی، مشارکت بالای خیرین را در این امر خداپسندانه شاهد هستیم و به نسبت سایر استان‌ها در طول سال آمار زندانیان آزاد شده جرایم غیرعمد بیشتر از سایر مناطق کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در چهار ماهه امسال با جمع‌آوری سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک‌های خیرین و همراهی ستاد دیه فرصت و زمینه آزادی بیش از ۸۰ نفر فراهم آمده است.

محبوبی اضافه کرد: در گرامیداشت اعیاد قربان تا عید غدیر با برپایی جشن گلریزان به همت گروه هنری محسن چاووشی ۱۲۰ میلیون تومان کمک‌های خیرخواهانه جمع‌آوری شد تا زمینه آزادی ۱۴ نفر از زندانیان را در هفته گذشته شاهد باشیم.

وی بیان کرد: در هفته آینده نیز قرار است در آستانه عید غدیر خم و ولادت امام علی‌النفی (ع) جشن آزادی زندانیان با کمک گروه‌های کارمندی و پرسنل دستگاه‌های مختلف انجام شود تا آزادی ۲۵ زندانی جرایم مالی را شاهد باشیم.

محبوبی از اجرای پویش نذر هشتم در استان اردبیل خبر داد و گفت: قرار است هر ماه این پویش به عشق امام رضا (ع) برگزار شود تا در هشتم هر ماه به تعداد هشت نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.

وی اظهار کرد: در این زمینه ستاد دیه شماره حساب‌های خود را به صورت وسیع اطلاع‌رسانی کرد و امیدواریم در این پویش معنوی مشارکت بالای اهالی استان اردبیل را شاهد باشیم.

رئیس ستاد دیه استان اردبیل تصریح کرد: برای ششمین سال متوالی همایش جامعه حسینیان در دارالارشاد اردبیل برگزار خواهد شد تا در کنار عزاداری ماه محرم، با همکاری ستاد دیه و مجموعه‌های کمیته امداد، سپاه و بسیج در ماه محرم فرصت خوبی برای جمع‌آوری کمک‌های خیرخواهانه و آزادی زندانیان معسر را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع