سید کمال‌الدین میرجعفریان در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با توجه به مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۵۰۰ روستا که عمدتاً در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور واقع شده‌اند، در صورت نیاز غذایی و درمانی امدادرسانی هوایی برای این روستاها پیش‌بینی شده تا جمعیت هلال احمر و اورژانس این اقدامات را انجام دهند. […]

سید کمال‌الدین میرجعفریان در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با توجه به مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۵۰۰ روستا که عمدتاً در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور واقع شده‌اند، در صورت نیاز غذایی و درمانی امدادرسانی هوایی برای این روستاها پیش‌بینی شده تا جمعیت هلال احمر و اورژانس این اقدامات را انجام دهند.

وی به بارش سنگین و بی‌سابقه برف تا ارتفاع ۵۰ سانتیمتر در مناطق مختلف استان اشاره کرد و گفت: تداوم این بارش‌ها در روزهای آینده نیز نگرانی‌ها را بر بسته بودن راه‌های روستایی دو چندان کرده و در کنار آن کاهش دما تا ۲۰ درجه زیر صفر و یخبندان ضرورت برنامه‌ریزی را برای امدادرسانی سریع افزایش داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل هموطنان را به پرهیز از تردد غیرضروری فراخواند و تصریح کرد: ما از لحاظ تأمین گاز و بهبود شرایط سیستم گرمایشی مشکلی نداریم و با همراهی هموطنان در مصرف بهینه گاز در روزهای آینده نیز به رغم شدت سرما و یخبندان مشکلی نخواهیم داشت.

میرجعفریان افزایش مصرف روزانه گاز را تا ۱۲ میلیون متر مکعب در استان یادآور شد و افزود: در ۴ جلسه‌ای که مدیریت بحران استان برگزار کرده بسیج تمامی امکانات را در امدادرسانی سریع به حادثه‌دیدگان احتمالی شاهد خواهیم بود و راهداران با تلاشی مضاعف در راه‌ها در کنار نیروهای امداد و نجات، هلال احمر و اورژانس سعی دارند تا خدمت‌رسانی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار هماهنگی راهداری، پلیس راه و سایر نیروهای امداد و نجات در داخل شهرها نیز به ویژه در شهر اردبیل ۱۰۵ دستگاه گریدر، لودر و کامیون را در قالب ۴۰ اکیپ با یک‌هزار و ۵۰ نفر به کارگیری کرده تا برف‌روبی را انجام دهند.

میرجعفریان از همشهریان خواست از پارک کردن خودرو در کنار خیابان خودداری کرده و به برف‌روبی سطح شهر به صورت شبانه کمک کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل اضافه کرد: پلیس راه با جدیت و قاطعیت جلوی تردد خودروها بدون زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را می‌گیرد تا جان هموطنان به مخاطره نیفتد.

انتهای پیام/

منبع