حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: برای پرداخت حقوق بازنشستگان با ۳۳ درصد رشد، مبلغ ۳۱۲ همت در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده و کف حقوق پرداختی نیز هفت میلیون تومان پیش‌بینی شده است. وی با بیان اینکه ۹۷۸ همت منابع کشور در سال آینده از طریق مالیات […]

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: برای پرداخت حقوق بازنشستگان با ۳۳ درصد رشد، مبلغ ۳۱۲ همت در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده و کف حقوق پرداختی نیز هفت میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۹۷۸ همت منابع کشور در سال آینده از طریق مالیات و عوارض گمرکی تأمین می‌شود، تصریح کرد: افزایش بودجه سال آینده ۶۰۰ همت است که سعی شده در بخش‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان، احداث راه، توسعه خطوط ریلی و واگذاری دارایی‌های دولتی حرکت‌های مؤثری را شاهد باشیم.

بیشترین رشد بودجه سال آینده تا ۱۰۵ درصد مربوط به بخش بهداشت و درمان است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه در بخش تولید و با هدف حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان کاهش مالیات پیش‌بینی شده است، گفت: این کاهش تا هفت درصد در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که امیدواریم با تصویب نهایی، ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار را شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام موسوی بیشترین رشد بودجه سال آینده را مربوط به بخش بهداشت و درمان تا ۱۰۵ درصد و حوزه بیمه‌ای تا ۷۵ درصد اعلام کرد و افزود: برای طرح‌های پیشران در حوزه صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز ۲۰۰ میلیون یورو منابع پیش‌بینی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای توسعه طرح‌های آبرسانی ۲۰۰ میلیون یورو و توسعه شبکه ریلی نیز ۱۸۷ میلیون یورو منابع پیش‌بینی شده و بخش عظیمی از منابع نیز از محل تهاتر نفت برای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان‌ها در نظر گرفته شده که امیدواریم استان اردبیل نیز بیشترین بهره را از این محل ببرد.

در استان اردبیل ۱۰۰ هزار جوان بیکار به دنبال فرصت اشتغال هستند

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: به رغم ارسال دیرهنگام بودجه به مجلس، سعی ما بر این است تا کل بودجه سال آینده را تا آخر اسفند به تصویب رسانده و برای اجرا به دولت ارائه کنیم.

وی با انتقاد از رقم پیش‌بینی شده افزایشی در اخذ مالیات تا ۴۷ درصد بیان کرد: اجازه نخواهیم داد تا اعمال مالیات سنگین بر واحدهای تولیدی و صنعتی و یا واحدهای صنفی فعالیت آنها را محدود کرده و یا کمر فعالان حوزه‌های مختلف را بشکند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نرخ بیکاری در کشور را ۱۲.۵۷ درصد اعلام کرد و ادامه داد: نرخ بیکاری در استان اردبیل ۱۵.۶۵ درصد است و در این استان ۱۰۰ هزار جوان بیکار به دنبال فرصت اشتغال هستند که کوچکترین کم‌ توجهی به آنها، بزرگترین آسیب‌ها را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/
منبع خبر: بازار