پیمان پدرنژاد در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه فرش دستباف یکی از کالاهایی است که با نام ایران عجین شده است گفت: فرش بافی در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد و ما در دوره های مختلف فرش های نفیسی را روانه پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان کرده ایم. وی اظهار کرد:البته […]

پیمان پدرنژاد در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه فرش دستباف یکی از کالاهایی است که با نام ایران عجین شده است گفت: فرش بافی در ایران قدمت چندین هزار ساله دارد و ما در دوره های مختلف فرش های نفیسی را روانه پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان کرده ایم.

وی اظهار کرد:البته در شرایط فعلی رتبه ایران در بحث تولید فرش افت داشته است که نیاز است در این خصوص تلاش زیادی داشته باشیم.

کارشناس رسمی دادگستری با بیان اینکه یکی از عوامل مهم در افت رتبه فرش ایرانی در دنیا تحریم است گفت: بسیاری از فرش بافان معتقدند که فرش ایرانی با صادرات شناخته می شود که متاسفانه با تحریم های صورت گرفته فرش تولیدی ما دیگر صادر نمی شود.

پدرنژاد تصریح کرد: ما تولید فرش داریم ولی متاسفانه نمی توانیم این تولیدات را به کشورهای دنیا صادر کنیم.

وی افزود: فرش ورای صنعت یک هنر است. فرش در واقع دلبافته های فرهنگ ایرانی است که نیاز است برای اعتلای جایگاه ایران در حوزه اهتمام جدی داشته باشم.

پدرنژاد اظهار کرد: ما از مسئولان انتظار داریم تا در بحث صادرات تلاش جدی داشته باشند تا بافندگان و تولیدکنندگان نیز دلگرم شوند.

انتهای پیام/

منبع