رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال ۱۴۰۰ اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل در مقایسه با سال‌های قبل ۶۶.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار آذرمغان، داوود شایقی عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد توسعه منابع در اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل بالاترین نرخ افزایش اعتبارات هزینه‌ای را در سال ۱۴۰۰ نصیب خود کرده و از این جهت در جایگاه ممتاز کشوری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هر چند از لحاظ توزیع منابع سال ۱۴۰۰ از مردادماه مبادله موافقت‌نامه انجام می‌شود اما شرایط مناسبی را امسال در تخصیص بودجه به پروژه‌های نیمه‌تمام شاهد هستیم و امیدواریم با جذب کامل اعتبارات سال ۹۹ تا پایان تیرماه وضعیت مناسبی را در جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰ برای استان و همچنین ردیف‌های ملی شاهد باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به نتایج طرح‌های اجرایی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۹ تعداد ۲۶ پروژه توسعه‌ای بخش کشاورزی با حجم اشتغال ۱ هزار و ۳۸۲ نفر انجام شد که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی را در اجرای این طرح‌ها شاهد بودیم.

شایقی به اجرای پنج پروژه پایاب سدها با حجم اعتبار صرف شده ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: اشتغال ایجاد شده از قبل طرح‌های توسعه پایاب سدها ۶۰ هزار نفر می‌باشد.

وی به طرح‌های توسعه صنعتی نیز در استان اشاره کرد و ادامه داد: در بخش صنعت نیز در مجموع ۲۰ پروژه در قالب جهش تولید عملیاتی و اجرایی شد که حجم اشتغال ایجاد شده در این بخش بیش از هشت هزار و ۳۶۵ نفر بوده است.

شایقی به طرح‌های توسعه گردشگری با ۳۶ پروژه اجرا شده اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز حجم اشتغال ایجاد شده ۷۱۰ نفر بوده و مجموع اعتبار هزینه شده نیز بالغ بر ۹ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال بوده است.

وی به پروژه‌های مهم و پیشران استان نیز اشاره کرد و افزود: در این حوزه ۱۷۱ پروژه مهم و پیشران در دستور کار دستگاه‌های مختلف اجرایی قرار گرفت که در مجموع حجم اشتغال ایجاد شده در این بخش نیز ۱۰۰ نفر بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به اجرای ۱۱ پروژه توسعه دولت الکترونیک و ۱۳ پروژه حوزه حمل و نقل و یک پروژه توسعه مراکز خرد در سطح استان در سال ۹۹ اشاره کرد و ادامه داد: تلاش می‌شود تا در سال جاری که به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده، توان این واحدهای صنعتی، گردشگری و کشاورزی را در ارتقا توانمندی اقتصادی استان و ایجاد کارآفرینی بیش از گذشته افزایش دهیم.

انتهای پیام/