به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مهدی اصلانی زاویه ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهیه طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی کشور و به روز کردن این قانون از دغدغه‌ها و خواسته‌های بحق جهادگران کشور بود که این اتفاق مبارک نیز با استفاده از نظرات کارشناسی و پیشنهادات ارائه شده توسط خود جهادگران و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مهدی اصلانی زاویه ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهیه طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی کشور و به روز کردن این قانون از دغدغه‌ها و خواسته‌های بحق جهادگران کشور بود که این اتفاق مبارک نیز با استفاده از نظرات کارشناسی و پیشنهادات ارائه شده توسط خود جهادگران و مجامع جهادی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارائه طرح تشکیل بسیج سازندگی و در دیدارها و سخنرانی‌های مختلف، تنها بسیج سازندگی را مسئول سازماندهی و هدایت گروه‌های جهادی خطاب می‌کنند به طوری که گسترش این حرکت عظیم مردمی و انقلابی نیز از تأکیدات ویژه رهبری معظم در حکم انتصاب ریاست سازمان بسیج بوده است.

رئیس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به اینکه ۲۱ سال از زمان تأسیس بسیج سازندگی به فرمان رهبر انقلاب می‌گذرد و با عنایت به گسترش حرکت‌های جهادی و لزوم حمایت قانونی و صیانت از این جریان عظیم، طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی از ضرورت‌هایی است که باید مورد توجه قرار می‌گرفت.

اصلانی افزود: بدون شک سازماندهی حرکت عظیم جهادی، نیازمند قانونی مدون و سازمان و نهادی مشخص و متولی است که نه تنها باعث محدود شدن حرکت جهادی نمی‌شود بلکه موجب نظم و هویت بخشی به گروه‌های جهادی می‌شود.

وی گفت: امروز بیش از هر زمانی این سرمایه عظیم اجتماعی نیازمند پشتوانه قانونی است که به واسطه اصلاحیه قانون بسیج سازندگی این دغدغه مهم جهادگران محقق می‌شود.

رئیس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل بیان کرد: احقاق حقوق خانواده‌های معظم شهدای جهادگر و جانبازان جهادی از جمله نقاط قوت این اصلاحیه است که از مطالبات و دغدغه‌های چندین ساله رزمندگان عرصه مبارزه با فقر و محرومیت و خانواده‌های آنان می‌باشد.

اصلانی گفت: باید به این مسئله توجه جدی داشت که نباید این جریان عظیم مردمی و انقلابی را با وصل به افراد حقیقی، دولت‌ها، احزاب و گروه‌ها، سیاسی جلوه داد بلکه باید مجموعه بسیج سازندگی با سازماندهی و نظارت به این گروه‌ها، آن‌ها را صیانت کند که تصویب این اصلاحیه در مجلس زمینه ساز تحقق این امر مهم خواهد بود.

وی تصریح کرد: نقش پذیری جهادگران در طراحی، پیشنهاد، انتخاب و اجرای پروژه‌های کمیته فنی استان‌ها، صیانت از دستاوردهای جهادگران، پشتیبانی مادی و معنوی از جهادگران، ایجاد امنیت برای گروه‌های جهادی به ویژه در مناطق مرزی، توجه به جهادگران جهت تجربه آموزی و به اشتراک گذاشتن تجارب خود و همچنین سازماندهی همه گروه‌های جهادی در سامانه اطلس از جمله موارد مهم لحاظ شده در این اصلاحیه می‌باشد.

رئیس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل افزود: امیدواریم با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی که گامی اساسی در صیانت و هویت بخشی به گروه‌های جهادی است، شاهد تحقق یکی از مطالبات اساسی و مهم جهادگران کشور باشیم.

انتهای پیام/

منبع