ایمان عالمی پیشکسوت و مربی سابق استقلال در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: اگر قرار باشد فصل آینده هم آبی پوشان برای قهرمانی جنگیده و قصد تکرار قهرمانی را داشته باشند، باید از همین امروز کارشان را در نقل و انتقالات آغاز کنند. خوشبختانه یا متأسفانه در دورانی هستیم که نقل و […]

ایمان عالمی پیشکسوت و مربی سابق استقلال در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: اگر قرار باشد فصل آینده هم آبی پوشان برای قهرمانی جنگیده و قصد تکرار قهرمانی را داشته باشند، باید از همین امروز کارشان را در نقل و انتقالات آغاز کنند. خوشبختانه یا متأسفانه در دورانی هستیم که نقل و انتقالات بعد از فصل نه، بلکه در هفته‌های آخر فصل قبل انجام می‌شود.

مربی سابق آبی پوشان بیان داشت: در حالی که این روزها باشگاه استقلال درگیر برگزاری جشن قهرمانی است، برخی تیم‌های رقیب در حال درو کردن ستاره‌های فوتبال و بستن تیم خود برای فصل بعد هستند. به عنوان پیشکسوت این باشگاه به مدیران توصیه می‌کنم از همین امروز برای بستن تیمی قدرتمند جهت تکرار قهرمانی دست به کار شوند که فردا دیر است.

عالمی تاکید کرد: با اینکه استقلال قهرمان شده، اما قطعاً برای فصل بعد تغییراتی باید صورت گیرد تا تیم قوی‌تر از تیم امسال شود. چون حریفان با دورخیزی که انجام می‌دهند حتماً قوی‌تر از امسال در فصل بیست و دوم شرکت می‌کنند.

پیشکسوت استقلال بیان داشت: دلیل نمی‌شود حالا که بعد از سال‌ها قهرمان شدیم در فصل بعد برنامه‌ای قوی برای تکرار قهرمانی نداشته باشیم و میدان را برای دیگران خالی کنیم. تیم ما ظرفیت تکرار قهرمانی را دارد، منوط به اینکه از همین امروز برای این موضوع برنامه‌ریزی دقیق شود. نباید اجازه دهیم همه ستاره‌های فوتبال جذب یکی دو تیم خاص شوند و دست ما در بازار نقل و انتقالات خالی بماند.

وی اضافه کرد: به عنوان یک کارشناس فوتبال می‌توانم تشخیص دهم نیاز استقلال در کدام پستها می‌باشد، اما صحیح نیست آن را در رسانه بیان کنم چون این را دخالت در کار کادر فنی می‌دانم. فقط به طور کلی می‌گویم چه از نظر فنی و چه از نظر روانی این تیم نیاز به جذب حداقل سه تا چهار بازیکن ستاره و صاحب اسم و رسم دارد.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: نمی‌دانم کدام بازیکن استقلال قراردادش به پایان می‌رسد و کدام قرارداد دارد، اما بسیاری از این نفرات هستند که در صورت اتمام قرارداد باید تمدید با آنها در اولویت قرار بگیرد؛ و امیدوارم تحرکات نقل و انتقالاتی این باشگاه هم هرچه زودتر آغاز شود. هواداران پر تعداد باشگاه حق دارند از امروز دغدغه تکرار قهرمانی در فصل آینده و نقل و انتقالات را داشته باشند. هرچند باید به تیم مدیریتی آجورلو و مجیدی که موفق به قهرمانی با استقلال شدند اعتماد کرد، اما این نگرانی‌ها هم چندان بی مورد نیست.

انتهای پیام/

منبع