یاسر عبداللهی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: میزان صادرات اردبیل از رشد قابل قبول برخوردار بوده است و ضروری است تا در ارتقای سیمای اقتصادی و صادرات استان از ظرفیت مرزهای مشترک غافل نشویم. وی خاطرنشان کرد: هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ وزن، محصولات صادراتی استان از رشد قابل […]

یاسر عبداللهی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: میزان صادرات اردبیل از رشد قابل قبول برخوردار بوده است و ضروری است تا در ارتقای سیمای اقتصادی و صادرات استان از ظرفیت مرزهای مشترک غافل نشویم.

وی خاطرنشان کرد: هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ وزن، محصولات صادراتی استان از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است که در این بین، میزان قابل توجه صادرات استان اردبیل مربوط به تولیدات صنایع و محصولات داخل استانی است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نقش خوشه های صنعتی را در افزایش صادرات و ارزآوری یادآور شد و بیان کرد: با توجه به جایگاه مهم خوشه های صنعتی در راستای تامین مواد اولیه، افزایش تولید و گسترش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان فروش، می توان از این ظرفیت مهم برای گسترش صادرات استان استفاده کرد.  

عبدالهی توسعه مناسبات تجاری با کشورهای همسایه را یکی از اولویت های اساسی استانداری اردبیل برشمرد و افزود: وجود مرزهای مشترک با کشورهای همسایه، این فرصت عظیم را برای استان اردبیل فراهم کرده است تا با تعامل و افزایش صادرات بتوانیم در راستای ارزآوری و رونق واحدهای تولیدی حرکت کنیم.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: باید مشکلات و وظایف سازمان ها و ارگان ها در خصوص حمایت از خوشه های صنعتی احصاء شود و تلاش کنیم تا عوامل دخیل در تولید، توزیع و ارتباط صنعتگران با یکدیگر را ارتقاء و افزایش دهیم.

انتهای پیام/

منبع