اکبر بهنام‌جو در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با توجه به تشدید تحریم‌های بیگانگان علیه کشورمان به ویژه ممنوعیت واردات اسباب‌بازی با حمایت از سرمایه‌گذاران واحد تولید و صادرات اسباب‌بازی در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز کرده به طوری که در کنار تولید صادرات به کشورهای مختلف نیز در دستور کار […]

اکبر بهنام‌جو در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با توجه به تشدید تحریم‌های بیگانگان علیه کشورمان به ویژه ممنوعیت واردات اسباب‌بازی با حمایت از سرمایه‌گذاران واحد تولید و صادرات اسباب‌بازی در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز کرده به طوری که در کنار تولید صادرات به کشورهای مختلف نیز در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد واردات اسباب‌بازی پیش از این از چین انجام می‌شد، این واحد تولیدی با دور زدن تحریم‌ها و ورود تجهیزات و دستگاه‌های مدرن سعی می‌کند انواع اسباب‌بازی کودکان را تولید و با بسته‌بندی مناسب وارد پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان کند.

استاندار اردبیل گفت: با حمایت مسئولان استان از این کارآفرین تلاش می‌شود تا فاز دوم این مجموعه نیز تا پایان سال راه‌اندازی شود که قطعا به افزایش تولید و میزان اشتغال کمک خواهد کرد.

بهنام‌جو افزود: این مجموعه تولیدی و کارآفرین علاوه بر نیاز داخلی بخشی از محصولات خود را با برند مشخص صادر می‌کند به گونه‌ای که کشورهای همسایه پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان هدف این مجموعه تولیدی قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بیش از این ماشین‌های کنترلی عمدتا از دیگر کشورها وارد ایران می‌شد که با تلاش این سرمایه‌گذار و واحد تولیدی قرار است شرکت میلاد آسیا در کنار سایر وسایل اسباب‌بازی ماشین‌های کنترلی را نیز تولید و روانه پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان مصرف کند.

بهنام‌جو اضافه کرد: در این کارخانه در ۱۳۰ آیتم اسباب‌بازی تولید می‌شود که ۶۵ آیتم آن مخصوص صادرات است که با بسته‌بندی‌های مناسب آماده صادرات شده است.

وی بیان کرد: ما همچنان در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تلاشمان بر این است تا از تولیدکنندگان داخلی به هر شکل ممکن در سطح استان حمایت کنیم که در این زمینه قطعا با تأمین تسهیلات و پرداخت منابع مورد نیاز این کار به انجام می‌رسد.

بهنام‌جو ظرفیت اشتغال این مجموعه تولیدی را ۶۵ نفر اعلام کرد و ادامه داد: تا پایان سال با راه‌اندازی فاز دو این ظرفیت اشتغال به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

وی به رضایتمندی کارگران و پرسنل این مجموعه از پرداخت حقوق و مزایا و محیط آرام تدارک دیده شده برای روند تولید این کارخانه اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود با تدارک استانداردهای بین‌المللی تولیدات به حدی باشد که علاوه بر پاسخگویی به نیاز داخلی، بخش عظیمی از صادرات نیز در سال‌های آینده به کشورهای مختلف توسعه و تقویت پیدا کند.

استاندار اردبیل افزود: در استان اردبیل شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران اعم از اعطای زمین در شهرک‌های صنعتی و سایر زیرساخت‌ها فراهم شده و انتظار می‌رود با روند حمایتی بخش عظیمی از واحدهای تولیدی نیمه‌تمام و در حال احداث به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

منبع