به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مجید محمدغریبانی بعد از ظهر جمعه در بازدید از مراکز اورژانس اردبیل اظهار کرد: طی ایام نوروز هفت هزار و ۳۰۴ مورد تماس با شماره تلفن ۱۱۵ اورژانس استان برقرار شده که هزار و ۸۷۹ مورد آن منجر به مأموریت اورژانسی شده است. وی خاطرنشان کرد: طی ۹ روز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، مجید محمدغریبانی بعد از ظهر جمعه در بازدید از مراکز اورژانس اردبیل اظهار کرد: طی ایام نوروز هفت هزار و ۳۰۴ مورد تماس با شماره تلفن ۱۱۵ اورژانس استان برقرار شده که هزار و ۸۷۹ مورد آن منجر به مأموریت اورژانسی شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی ۹ روز گذشته و از زمان آغاز طرح سلامت نوروزی در ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون، ۴۵۰ کارشناس، تکنسین و پزشک اورژانس به صورت شبانه روزی در ۶۶ مرکز اورژانس در مناطق شهری و در مسیرهای جاده‌ای و نیز پنج ایستگاه سلامت در سطح استان اردبیل در حال خدمت هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل همچنین از ارائه خدمات اورژانسی به ۳۱ هزار و ۷۰۶ نفر در مراکز اورژانس بیمارستان‌های استان از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا امروز خبر داد.

محمدغریبانی گفت: ۲۵ هزار و ۳۵۶ نفر از این افراد به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده و ۶ هزار و ۳۵۰ نفر نیز در اورژانس بستری شدند.

وی همچنین با اشاره به انجام ۴۹۶ مورد عمل جراحی اورژانسی و ۵۶۴ مورد عمل جراحی الکتیو در مراکز بیمارستانی استان طی ۹ روز گذشته انجام شده و ۱۶۹ بیمار نیز به سایر مراکز درمانی استان اعزام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل تعداد بیماران قلبی مراجعه به اورژانس استان اردبیل در طول اجرای طرح سلامت نوروزی را هزار و ۹۹ مورد و تعداد سکته‌های مغزی را نیز ۸۰ مورد اعلام کرد و ادامه داد: خادمان سلامت در مراکز اورژانس استان در ۹ روز گذشته به ۳۲۶ فرد مصدوم حوادث ترافیکی در مسیرهای جاده‌ای و داخل شهرهای استان خدمات رسانی کردند.

محمدغریبانی افزود: در مجموع بیش از ۱۰۰ دستگاه آمبولانس و موتورلانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد برای مدیریت حوادث و ارائه خدمات اورژانسی در سطح استان در تمام ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روزی فعال است.

انتهای پیام/

منبع