به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید غنی نظری ظهر دوشنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان در جمع روحانیون و مبلغان دینی خلخال وظیفه اصلی نمایندگان مجلس را پیگیری مطالبات مردمی عنوان و اظهار کرد: متأسفانه در طول سنوات گذشته به دلیل رکود و تحریم‌های تحمیلی وضعیت مردم اعم از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید غنی نظری ظهر دوشنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان در جمع روحانیون و مبلغان دینی خلخال وظیفه اصلی نمایندگان مجلس را پیگیری مطالبات مردمی عنوان و اظهار کرد: متأسفانه در طول سنوات گذشته به دلیل رکود و تحریم‌های تحمیلی وضعیت مردم اعم از مستمری و بیمه مناسب نبوده اما امسال با تلاش دولت انقلاب در نظر داریم ۱۲ هزار میلیارد تومان به بحث بیمه کارگران ساختمانی اختصاص داده و بیمه اقشار تلاشگری همچون طلاب و روحانیون را نیز پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اقدامات مجلس همزمان با آغاز به کار دولت سیزدهم در کشور گفت: مجلس شورای اسلامی سه اقدام مناسب را در چشم‌انداز توسعه ملی برنامه‌ریزی کرده است که یکی از این موارد همراهی دولت در بحث قطعی‌سازی جهش تولید مسکن است که در همین رابطه دولت قول تحویل ۲ میلیون باب مسکن را در سال جاری داده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دومین اقدام مجلس در راستای تعادل‌بخشی به عرضه کالاهای اساسی در جامعه تصویب و اجرای طرح تأمین امنیت غذایی است که به دنبال مشکلاتی که در توزیع برخی اقلام اساسی همچون مرغ و روغن در کشور اتفاق افتاد مجلس چنین برنامه‌ای را ارائه و اجرا کرد که خوشبختانه خروجی این اقدام تا به امروز مناسب بوده است.

به گفته نظری دیگر اقدام مجلس شورای اسلامی رایگان کردن بهای اشتراک آب و گاز برای محرومان و مستضعفان بوده که این طرح نیز با پوشش حداکثری در حال اجراست.

روحانیون باید بیمه شوند

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص امور مربوط به حوزه و روحانیت هم مجلس و هم دولت شرمنده این اقشار است اما سعی خواهیم داشت در سال ۱۴۰۱ به همراه پی‌گیری بیمه دیگر اقشار جامعه مقدمات لازم را برای پوشش بیمه روحانیون و طلاب انجام دهیم.

نظری از اخذ سه مجوز احداث خانه عالم در شهرستان خلخال با همراهی ستاد اجرای فرمان امام (ره) خبر داد و اضافه کرد: در کنار این مهم اعتباراتی به مساجد اختصاص داده خواهد شد تا معیشت قشر روحانیون و طلاب بهبود یابد.

وی با تاکید بر لزوم پرداخت مستمری به روحانیون اذعان کرد: اوقاف و امور خیریه می‌تواند با مدیریت سالم و هدفمند اموال خود با پرداخت مستمری به روحانیون گام مثبتی در حمایت از این قشر بردارد.

وضعیت درآمدی کشور خوب نیست

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی وضعیت درآمدی کشور را دچار برخی تبعات دانست و اظهار کرد: اعمال و تحمیل ۳ هزار نوع تحریم علیه ایران سبب شده تا وضعیت درآمدی کشور خوب نبوده اما با تلاش دولت انقلابی و همراهی مجلس این وضعیت بهبود خواهد یافت.

نظری تصریح کرد: در آغاز به کار مجلس میزان فروش نفت ملی نزدیک ۳۰۰ بشکه و به ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان بود که این میزان هم‌اکنون با تلاش عاملان وزارت خارجه و نیز سایر وزرا به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و این آزادی عمل در فروش اموال ملی همچون نفت را نشان می‌دهد.

وی استقرار دولت انقلابی را در کنار استقامت مردم و رهنمودهای رهبری برای ترسیم افقی روشن در کشور بسیار مؤثر دانست و افزود: کوتاهی در حقوق مردم هرگز اتفاق نیفتاده است و امید می‌رود با عملیاتی کردن مطالبات و خواسته‌های عموم مردم بتوانیم تأثیرات تحریم را در زندگی مردم به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

منبع