ابراهیم قلیزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با کنار گذاشتن برخی نگاه‌های تنگ نظرانه و محدود در سال‌جاری و با هدف حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی سعی خواهیم کرد تا بیشترین همراهی و پشتیبانی را از واحدهای تولیدی، ‌ صنعتی و سرمایه‌گذاران انجام دهیم. وی از ابلاغ بخشنامه جدید برای […]

ابراهیم قلیزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با کنار گذاشتن برخی نگاه‌های تنگ نظرانه و محدود در سال‌جاری و با هدف حمایت از تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی سعی خواهیم کرد تا بیشترین همراهی و پشتیبانی را از واحدهای تولیدی، ‌ صنعتی و سرمایه‌گذاران انجام دهیم.

وی از ابلاغ بخشنامه جدید برای بخشودگی جرایم مالیاتی و تقسیط بدهی فعالان اقتصادی خبر داد و تصریح کرد: با تفویض اختیار بیشتر به مدیران استانی، تلاشمان بر این خواهد بود تا از حداکثر ظرفیت‌ها در حمایت از تولید، بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی تا سه سال برای مؤدیان استفاده کرده و تقسیط بدهی مالیاتی ارزش افزوده نیز به مدت یک سال انجام می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی اردبیل گفت: مؤدیان با ۲۰ درصد آورده و پرداخت اصل مالیات می‌توانند مشمول تقسیط بدهی مالیاتی شده و جرایم نیز با نظر مساعد مسئولان امر مورد عفو و بخشودگی قرار می‌گیرد.

قلیزاده افزود: به دور از تفسیر قوانین، با نگاه حمایتی سعی ما بر این است تا در کنار وصول منابع مالیاتی به شرایط اقتصادی استان نیز کمک کنیم تا با کمترین دغدغه تولید، اشتغال و کارآفرینی تقویت شود.

وی با بیان اینکه تقسیط بهترین راهکار برای وصول مالیات است، خاطرنشان کرد: مؤدیان استان اردبیل با ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی و تمکین مالیاتی سعی می‌کنند تا بیشترین همراهی را در پرداخت مالیات انجام داده و ما نیز به اعتماد مردم اعتباری فراوان قائل هستیم.

انتهای پیام/

منبع