به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر چهارشنبه که در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل سخن می‌گفت بر ضرورت افزایش آگاهی و فهم از آیات قرآن کریم تاکید کرد و گفت: مربیان قرآنی باید توجه داشته باشند در راستای تربیت نسل قرآنی آنچه بسیار […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر چهارشنبه که در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل سخن می‌گفت بر ضرورت افزایش آگاهی و فهم از آیات قرآن کریم تاکید کرد و گفت: مربیان قرآنی باید توجه داشته باشند در راستای تربیت نسل قرآنی آنچه بسیار اهمیت دارد افزایش درک و تفکر در آیات الهی است.

وی آیات نورانی قرآن را الهام بخش تمامی لحظات انسان در زندگی روزمره عنوان کرد و افزود: مسلمانان در طول روز چندین بار به قرائت سوره‌های کوچک و آیات و اسماً الهی در نماز می‌پردازند که این امر نشان دهنده اهمیت قرآن در زندگی انسان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: خداوند متعال در چندین آیه به ضرورت قرائت و تأمل در آیات الهی تاکید کرده است و وظیفه همه ما مسلمانان است تا در حفظ و ترویج این امر کوشا باشیم.

حجت الاسلام جعفرزاده بر حرکت جامعه جهانی به سمت علوم قرآنی تاکید کرد و گفت: در جهت حفظ شأن و منزلت قرآن در جامعه باید تفسیر و ارتباط با کلام الهی افزایش یابد که این کار با تربیت نسل قرآنی و ترویج فرهنگ معنوی امکان پذیر است.

وی کل رموز عالم را در آیات قرآن کریم عنوان کرد و افزود: امروزه فقدان امامت دلیل هجرت و مهجوریت کلام الهی است و آنچه در این زمان اهمیت دارد افزایش فهم و درک قرآنی می‌باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به تحریف‌های صورت گرفته در آیات الهی در طول تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: راه خروج از هجرت قرآن تغییر در نگاه است و این نگاه باید بر اساس سنت نبوی و اهل بیت (ع) صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع