به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا از قرار دادن اسامی ۳۴ شرکت از جمله بیش از ۱۰ شرکت چینی در فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی خود خبر داد. بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی در بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت‌ها در کشورهای مختلف همچون چین، ایران، روسیه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا از قرار دادن اسامی ۳۴ شرکت از جمله بیش از ۱۰ شرکت چینی در فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی خود خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی در بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت‌ها در کشورهای مختلف همچون چین، ایران، روسیه و شماری کشورهای دیگر مستقر هستند.

وزیر بازرگانی آمریکا گفت که از میان ۳۴ شخص حقیقی و حقوقی که به فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی افزوده شدند ۸ شخص حقیقی و حقوقی به علت تسهیل صادرات اقلام آمریکایی به ایران در این فهرست قرار گرفتند.

همچنین ۶ شرکت دیگر هم به دلیل همکاری با برنامه‌های نظامی روسیه به این فهرست اضافه شدند.

وزیر بازرگانی آمریکا افزود که واشنگتن به بکارگیری قوانین مربوط در زمینه صادرات جهت پاسخگو کردن دولت‌ها، شرکت‌ها یا اشخاصی که اقلام آمریکایی را به کشورهایی همچون چین، روسیه و ایران انتقال می‌دهند، ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع خبر: