ایر نا / به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان از روز ۱۳ آبان در کشور بوسنی شروع و تا بیستم این ماه ادامه دارد. تیم‌های فینالیست ۲ بخش زنان و مردان جواز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب خواهند کرد. تیم ایران در گروه دوم […]

ایر نا /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا، مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان از روز ۱۳ آبان در کشور بوسنی شروع و تا بیستم این ماه ادامه دارد. تیم‌های فینالیست ۲ بخش زنان و مردان جواز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب خواهند کرد.

تیم ایران در گروه دوم است مسابقات با تیم‌های عراق، قزاقستان و کرواسی هم‌گروه بود که با سه برد متوالی توانست به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کند. تیم ایران در این مرحله با نتیجه سه بر صفر برابر ژاپن به برتری رسید تا حریف تیم آمریکا در مرحله یک چهارم‌نهایی باشد.

دیدار تیم‌های والیبال نشسته مردان ایران و آمریکا از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه امروز (سه‌شنبه) به وقت تهران برگزار شد. در این دیدار شاگردان هادی رضایی با اقتدار موفق به شکست حریف خود شدند.

تیم والیبال نشسته ایران در سه ست متوالی و با  نتایج ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۷ برابر آمریکا به پیروزی رسید.

تیم والیبال نشسته ایران در صورت برد در دیدار نیمه‌نهایی جواز حضور در پارالمپیک پاریس را کسب خواهد کرد. تیم ایران پیش از این ۹ بار موفق به حضور در بازی های پارالمپیک شده که حاصل ان ۷ مدال طلا و ۲ نقره است.

انتهای پیام/