به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با خبرنگاران که به صورت هفتگی برگزار می‌شود، سفر مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به تهران را مورد اشاره قرار داد. ند پرایس در واکنش به سفر مقام اماراتی به تهران گفت: تحرکات دیپلماتیک […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با خبرنگاران که به صورت هفتگی برگزار می‌شود، سفر مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به تهران را مورد اشاره قرار داد.

ند پرایس در واکنش به سفر مقام اماراتی به تهران گفت: تحرکات دیپلماتیک با هدف کاهش تنش‌ها در منطقه را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

به ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، واشنگتن به دیپلماسی و گفت‌وگو باور دارد، بویژه اگر دیپلماسی و گفت‌وگو هدف آن کاهش تنش‌ها باشد.

در این نشست خبری، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تحولات یمن نیز اشاره کرد و حمایت واشنگتن از ریاض را مورد تاکید قرار داد.

پیش از این، انور قرقاش مشاور سیاسی رئیس امارات متحده عربی اهداف سفر طحنون بن زائد مشاور امنیت ملی امارات به ایران را فاش کرد و با انتشار توییتی گفت: سفر شیخ طحنون بن زائد به تهران در راستای تلاش‌های امارات متحده عربی با هدف تقویت پل‌های ارتباطی و همکاری در منطقه و حفظ منافع ملی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد که امارات متحده عربی به دنبال تقویت ثبات و شکوفایی منطقه است و در این راستا تلاش می‌کند که این هدف را با «توسعه روابط مثبت» از طریق گفتگو و اقدامات مشترک و مدیریت دیدگاه‌های یکسان دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع