به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از پولیتیکو، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک آمریکا در سخنانی اعلام کرده که کشورش امکان همکاری با طالبان علیه داعش را خواهد داشت. رئیس ستاد مشترک آمریکا این سخنان را روز چهارشنبه گفته و افزود: ارتش آمریکا می‌تواند برای عقب راندن گروه تروریستی داعش خراسان، با گروه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از پولیتیکو، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک آمریکا در سخنانی اعلام کرده که کشورش امکان همکاری با طالبان علیه داعش را خواهد داشت.

رئیس ستاد مشترک آمریکا این سخنان را روز چهارشنبه گفته و افزود: ارتش آمریکا می‌تواند برای عقب راندن گروه تروریستی داعش خراسان، با گروه طالبان در افغانستان همکاری کند.

سخنان مارک میلی در نشست خبری در ساختمان پنتاگون با حضور «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا مطرح شده است.

رئیس ستاد مشترک آمریکا همچنین طالبان را یک گروه بی‌رحم توصیف کرد که تغییر آن‌ها بستگی به تحولات آینده دارد.

پیش تر «کوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان پس از اعلام خبر خروج کامل نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان اعلام کرده بود که دولت جو بایدن باید پاسخگو باشد. او گفت هنوز صدها آمریکایی در افغانستان باقی‌مانده‌اند.

همچنین «دن کرانشاو»، دیگر نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در واکنش به خروج شتاب زده و غیرمسئولانه نظامیان آمریکایی از افغانستان گفته است: امیدوارم هیچ‌کس این تیتر را نزند که ما طولانی‌ترین جنگ آمریکا را پایان دادیم. ما جنگ را پایان ندادیم، بلکه در جنگ شکست خوردیم.

در جریان خروج آمریکا از افغانستان، منتقدان جو بایدن او را به خیانت به متحدان افغان، به خطر انداختن منافع امنیتی آمریکا و ضربه زدن به اعتبار ایالات متحده در جهان متهم کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع