به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، دولت جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا به پیشنهادها برای کاهش تحریم های ونزوئلا که مردم این کشور آمریکای لاتین را به لحاظ معیشتی به شدت درگیر کرده است؛ پاسخ منفی داد. آمریکا مدعی شده است که «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور مشروع ونزوئلا باید پیش […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، دولت جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا به پیشنهادها برای کاهش تحریم های ونزوئلا که مردم این کشور آمریکای لاتین را به لحاظ معیشتی به شدت درگیر کرده است؛ پاسخ منفی داد.

آمریکا مدعی شده است که «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور مشروع ونزوئلا باید پیش از هر چیز، با «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان این کشور که از حمایت واشنگتن و اتحادیه اروپا برخوردار است؛ مذاکره کند.

به ادعای وزارت خارجه آمریکا، تحریم ها علیه ونزوئلا تنها در صورت انجام برخی اصلاحات ازجمله برگزاری انتخابات (مورد تائید واشنگتن) رفع خواهد شد.

این ادعا پس از آن مطرح شد که مادورو در مصاحبه با بلومبرگ از آمادگی برای مذاکره و عادی سازی رابطه با دولت بایدن خبر داد.

در آن مصاحبه، مادورو ابراز امیدواری کرده بود که به این ترتیب، سرمایه گذاری خارجی در ونزوئلا افزایش یافته و اشتغال زایی فرصت کاهش فقر ناشی از تحریم ها را فراهم کند.

مادورو همچنین پیشنهاد برگزاری انتخاباتی بزرگ را داد که همه انواع انتخابات عمومی، منطقه ای و شهرداری ها را شامل شود. وی تاکید کرد که این انتخابات شفاف، قابل اعتماد و راستی آزمایی خواهد بود.

این در حالی است که دولت جدید واشنگتن در دنباله روی از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا تلقی می کند.

گوایدو که زمانی سخنگوی پارلمان ونزوئلا بود اکنون در حال سفر به کشورهایی است که از او حمایت کرده اند. او دوشنبه به آمریکا رفت و جمعه این کشور را به مقصد اروپا ترک می کند حال آنکه مدعی است چنانچه مادورو با انتخابات به زعم وی عادلانه موافقت کند؛ با رفع تدریجی تحریم ها مخالفتی ندارد.

انتهای پیام/

منبع