شهرام باباخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: از سال گذشته و با قوت گرفتن احداث طرح اقدام ملی مسکن روند خوبی را در تکمیل این پروژه‌ها با آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی شاهد هستیم. وی تصریح کرد: در شهر اردبیل و در چهار نقطه احداث طرح اقدام ملی مسکن شروع […]

شهرام باباخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: از سال گذشته و با قوت گرفتن احداث طرح اقدام ملی مسکن روند خوبی را در تکمیل این پروژه‌ها با آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: در شهر اردبیل و در چهار نقطه احداث طرح اقدام ملی مسکن شروع شده و برخی پروژه‌ها با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امیدواریم با این روند سریع تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن بتوانیم تا پایان امسال تعدادی از این واحدها را تکمیل و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

باباخانی افزود: با اعلام وزارت راه و شهرسازی از امروز ثبت‌نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن شروع شده و تا ۲۵ خردادماه همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز به انجام می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در شش شهر رضی، هشجین، نمین، گرمی، اصلاندوز و پارس‌آباد ثبت‌نام متقاضیان جدید با آورده مناسب به انجام می‌رسد که امیدواریم با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده متقاضیان در موعد مقرر ثبت‌نام خود را انجام دهند.

باباخانی شرط اول برخورداری از طرح اقدام ملی مسکن را داشتن فرم (جیم) سبز اعلام کرد و ادامه داد: نباید متقاضیان زمین، مسکن و تسهیلات ساخت را از دولت دریافت کرده باشند.

وی زنان سرپرست خانوار و زوجین را در اولویت بهره‌مندی از طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد و گفت: متقاضیان باید پنج سال سکونت شهرهای اعلام شده را داشته باشند و در کنار آن چک برگشتی و معوقه تسهیلات بانکی نداشته باشند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل از افزایش وام ساخت طرح اقدام ملی مسکن از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه اقدامات خوبی با همکاری بانک مسکن انجام شده که امیدواریم این کار به همراه آورده به موقع متقاضیان به تکمیل واحدها و تحویل آنها منجر شود.

انتهای پیام/

منبع