مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از عصر روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید بر شدت ناپایداری‌ها در استان افزوده شده و بارش باران همراه با تگرگ و آب گرفتگی در معابر پیش‌بینی می‌شود.

سیاوش محمدی، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده جوی ناپایدار تا اواسط هفته آتی در غالب مناطق استان اردبیل است.

وی از تداوم فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا در استان اردبیل خبر داد و افزود: امروز ضمن تداوم فعالیت سامانه بارشی شاهد ابرناکی، وزش تندبادهای موقتی، رخداد مه و کاهش دید افقی، کاهش دمای هوا و رگبار باران و رعد و برق در غالب مناطق استان خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان به احتمال بارش تگرگ و یا اصابت صاعقه در نواحی مستعد استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از صبح روز پنج شنبه تا عصر روز جمعه از شدت ناپایداری‌ها به صورت موقت کاسته شده و به تدریج از اواخر روز جمعه شاهد ورود سامانه جدید بارشی در استان خواهیم بود.

محمدی تصریح کرد: در این مدت با توجه شرایط فصلی و محلی و نیز گذر امواج دامنه کوتاه تراز میانی جو، در ساعات بعدازظهر و عصرگاهی رگبار پراکنده باران و یا رعد و برق همچنان احتمال می‌رود.

وی از احتمال بارش تگرگ و آب گرفتگی معابر عمومی در اواخر هفته جاری سخن گفت و افزود: از عصر و شب جمعه هفته جاری با ورود سامانه بارشی جدیدی مجدداً بر شدت ناپایداری‌ها افزوده شده و پیش بینی می‌شود این سامانه بارشی تا اواسط هفته آینده در استان فعال باشد.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل به توصیف وضعیت جوی استان در روز جمعه نیز پرداخت و بیان کرد: با نفوذ این سامانه بارشی ابرناک در روز جمعه تندباد موقتی، کاهش محسوس دمای هوا، رگبار باران و رعد و برق، احتمالاً اصابت صاعقه، بارش تگرگ و آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود.

محمدی همچنین به کمینه و بیشینه دمای ثبت شده در ۲۴ ساعته گذشته در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: گرم‌ترین نقطه در استان اردبیل در شهرستان پارس آباد با ۱۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و خنک‌ترین نقطه در شهرستان خلخال با دمای ۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس