پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان-گروه استان‌ها؛ در حالی مردم بر اثر بی‌تدبیری مسئولان گرفتار قطعی آب، برق و تلفن همراه و عدم آنتن‌دهی مناسب گوشی‌های تلفن همراه خود هستند که در سایر استان‌ها به رغم بالا بودن جمعیت و شرایط متفاوتی را در برقراری آب، برق و آنتن‌دهی تلفن همراه شاهد هستیم. در این بی‌تدبیری‌ها که […]

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان-گروه استان‌ها؛ در حالی مردم بر اثر بی‌تدبیری مسئولان گرفتار قطعی آب، برق و تلفن همراه و عدم آنتن‌دهی مناسب گوشی‌های تلفن همراه خود هستند که در سایر استان‌ها به رغم بالا بودن جمعیت و شرایط متفاوتی را در برقراری آب، برق و آنتن‌دهی تلفن همراه شاهد هستیم.

در این بی‌تدبیری‌ها که مردم مقصر اصلی را بی‌برنامگی و نامطلوب بودن دوراندیشی مسئولان می‌دانند، در ۴۸ ساعت گذشته آب بسیاری از مناطق استان اردبیل در کنار روستاها قطع شده و این وضعیت شرایط نگران‌کننده‌ای را برای شهروندان و روستانشینان به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اردبیل علت قطعی را اختلال در روند خط انتقال آب از سد یامچی اعلام کرد و گفت: در حالی که روزانه یک‌هزار و ۵۰۰ تا یک‌هزار و ۶۰۰ لیتر آب در ثانیه از طریق تصفیه‌خانه پمپاژ و به اردبیل منتقل می‌شود، از ساعت ۱۴ دیروز به‌دلیل اختلال به‌وجود آمده در این فرآیند مشکلی را در تحویل آب به شهروندان شاهد بودیم، به‌گونه‌ای که در بیشتر مناطق اردبیل قطعی‌های مکرر آب گزارش شده است.

علیرضا نعمت‌سلطانی اظهار کرد: هر چند همکاران ما تلاش می‌کنند تا این مشکل را مدیریت کرده و به نوعی آبرسانی به نقاط مختلف شهر را تا ساعت ۱۲ شب انجام بدهند، اما اصلاح فشار آب چند روزی طول خواهد کشید.

وی تصریح کرد: افت فشار در برخی از مناطق به دلیل مصرف بالای آب کاملاً مشهود خواهد بود و به نظر می‌رسد با تداوم شرایط گرمای تابستان و بالا رفتن مصرف آب در مناطق مختلف افت فشار همچنان به عنوان یک دغدغه اساسی مطرح شده و پیگیر حل آن خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اردبیل افزود: انتظار می‌رود به رغم وضعیت نامساعد جوی و گرمای بیش از حد، شهروندان در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را داشته باشند تا مشکل افت فشار آب در برخی از مناطق کنترل شود.

نعمت‌سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از دیروز و با تأمین هشت تانکر آبرسانی به نقاط مختلف شهر اردبیل در حال انجام است و همکاران ما تا ساعت ۱۲ شب سعی دارند تا شبکه را از وضع موجود نجات داده و شهروندان آب مورد نیاز خود را به صورت معمول دریافت کنند.

روزهای پیک تابستان بهانه‌ای برای قطعی برق

در کنار قطعی آب، به دنبال قطعی مکرر برق در مناطق مختلف شهر اردبیل آنتن‌دهی تلفن همراه نیز با اختلالی جدی روبه‌رو شده و ساعت‌ها مردم شهرهای مختلف استان اردبیل از این مشکل رنج بردند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل نیز به شدت گرمای هوای در ۲ روز اخیر در مناطق شمالی و شهرستان کوثر اشاره کرد و ادامه داد: ما بالاتر از سقف اعلامی از طرف شرکت توانیر که ۴۵۰ مگاوات بود، مصرف برق را شاهد بودیم و به همین دلیل مجبور شدیم تا در کنار مدیریت مصرف در بخش صنایع و کشاورزی، خاموشی‌هایی را در مناطق مختلف شهر اعمال کنیم.

حسین قدیمی اضافه کرد: ما شرایط سختی را در روزهای پیک (اوج مصرف) تابستانی سپری می‌کنیم و در روزهای اخیر نیز بیش از ۲ هزار مگاوات برق از ظرفیت نیروگاه‌های کشور از مدار خارج شده و در حال حاضر ۱۱ هزار مگاوات مصرف بیش از تولید برق را در کشور شاهد هستیم.

وی ضرورت مدیریت مصرف برق را به‌عنوان یک ضرورت یادآور شد و بیان کرد: در کنار پرهیز از استفاده لوازم برقی در ساعات اوج مصرف، بهتر است در مناطق گرمسیری استان در استفاده از کولرهای گازی و آبی جانب احتیاط رعایت شده و شرایط پایداری برق را در نظر بگیریم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل تصریح کرد: هر چند برنامه خاموشی‌ها از طریق سایت شرکت توزیع اعلام شده، اما خارج از این برنامه خاموشی‌هایی را برای مشترکان اعمال می‌کنیم تا بتوانیم پایداری شبکه را حفظ کنیم.

گرم شدن هوا اعمال خاموشی‌ها را در حوزه آب و برق و مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه به همراه داشته است و شهروندان گله‌مند هستند چرا وضعیت خاموشی و قطعی مکرر نامنظم اتفاق می‌افتد؟

انتهای پیام/

منبع