همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، آئین استقبال از ماه محرم در شهرستان پارس آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، شامگاه پنجشنبه مراسم آئین استقبال از ماه محرم با حضور پرشور مردم ولایی و حسینی شهرستان پارس آباد در حسینیه اعظم این شهرستان برگزار شد.

آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم با اشاره به اینکه عزاداری امام حسین (ع) نقش بسزایی در احیای ارزش‌های دینی دارد، اظهار کرد: محرم و مکتب امام حسین (ع) سفره عظیم معنوی و تربیتی و حماسی است.

وی از حضور پرشور جوانان در این مراسم تشکر کرده و عنوان کرد: جوانان را نمی‌توان از ماه محرم و امام حسین(ع) جدا کرد و جوانان باید قیام امام حسین (ع) و عاشورای حسینی را فراگرفته و برای پاسداری از آن و ترویج فرهنگ حسینی تلاش کنند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: بسیار شایسته است در سایر شهرستان‌های استان هم در فضایی باز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی چنین مراسمی برگزار شود تا اسرار کربلا و اهداف و سیره اباعبدالله الحسین علیه السلام بازگو شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه کربلا را مدرسه بزرگ تربیتی بشریت دانست، تاکید کرد: اصلی‌ترین ثروت بشریت رویداد کربلاست و ما باید در معرفی این ثروت به نسل‌های آینده کوشا باشیم.

وی کربلا را بزرگترین ثروت و نعمت معرفی کرد و تصریح کرد: اگر بخواهیم فرزندانمان در فضای سالم تربیت شوند باید با حماسه روحی داشته باشند و با عبدالله الحسین علیه السلام را الگوی خود بدانند.

آیت الله عاملی افزود: ارتباط با امام حسین (ع) نباید فقط محدود به ایام محرم شود، بلکه باید در تمام شئون زندگی، عشق و معرفت حسینی جلوه‌گری کند.

انتهای پیام/