نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس با اشاره به این که صدور مجوز برای نشریات نیازمند بازنگری است گفت: در صدد ایجاد فراکسیون رسانه برای حل مشکلات خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش ندای شمالغرب اردبیل، صدیف بدری امروز در دیدار با اعضای بسیج رسانه استان اردبیل به مناسبت هفته خبرنگار اظهار داشت: در صدد ایجاد فراکسیون رسانه برای حل مشکلات خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی افزود: مجلس و دولت باید در راستای رفع مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه اهتمام ویژه کنند که در این راستا متاسفانه از سوی وزارت ارشاد که متولی اصلی در عرصه رسانه و خبرنگاران محسوب می‌شود اقدامی جدی مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتقاد دارم که معیشت و مشکلات مالی و بیمه ای خبرنگاران باید رفع شود.

بدری افزود: در خصوص ساماندهی نشریات و رسانه‌ها و صدور مجوزها باید تغییراتی ایحاد شود و در این خصوص وجود صلاحیت‌های حرفه ای امری مهم است.

وی با اشاره به لزوم شفاف‌سازی واگذاری کشت و صنعت مغان، اظهار کرد: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، کشت و صنعت مغان باید به بخش‌خصوصی واگذار شود ولی دغدغه ما در این بحث حق و حقوق مردم منطقه و قیمت گذاری آن است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: این مجموعه بزرگ اقتصادی در چهل سال گذشته تنها یک سال سود ده بوده و از این بابت بنگاه‌داری دولت در این بخش اصلا مناسب نبوده است.

وی تصریح کرد: واگذاری این مرکز اقتصادی در صورتی به نفع منطقه و استان است که براساس توانمندی بخش‌خصوصی و با در نظر گرفتن منافع استان و منطقه باشد.