مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت:1300اپلیکیشن توسط جوانان استان اردبیل تولید شده است و در این زمینه تسهیلات 4 درصدی اعطا می شود.

بهروز رزمی اظهار داشت : سال گذشته ۳۷۰ میلیارد ریال پروژه در استان اردبیل به بهره برداری رسید .
 وی در ارتباط با آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در روستا ها افزود : صرفا آنتن دهی در جاده های اصلی به عهده این وزارت است که خوشبختانه در این زمینه اردبیل از شاخص‌های کشوری بالایی برخوردار است است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: اردبیل جزو ۸ استانی است که با اعتبار ملی ساختمان ICT در آن احداث می شود ، ساختمان ICT با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصدی در حال احداث است که امید واریم به شرط تامین اعتبار تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
رزمی با اشاره به سفر رییس جمهور به اردبیل  ابراز داشت:  پروژه های در دست افتتاح سفر ریاست جمهوری  ۶۰۰ میلیارد ریال بوده و بالغ بر بر ۳۵۰ میلیارد ریال پروژه نیز  در دست احداث است.

۱۰۰ درصد مناطق شهری  و روستای استان اردبیل تحت پوشش  تلفن ثابت هستند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل عنوان کرد: هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی استان تحت پوشش تلفن ثابت و تمامی شهرهای استان تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه بوده و بیش از یک هزار و ۳۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان نیز از اینترنت پر سرعت بهره مند هستند.

رتبه ۱۲ اردبیل در آی سی تی

رزمی افزود: در حوزه ” ای سی تی “رتبه استان از رتبه بیستم در سال ۹۴ به رتبه ۱۲ در سال گذشته ارتقا یافته در بخش دسترسی به اینترنت، آموزش و استفاده از آن نیز رتبه استان از ۲۲ به رتبه ۱۷ کشور رسیده است.

وی گفت: با توسعه شبکه و تقویت سیگنال رسانی در بیش از ۹۰ درصد از مناطق مرزی استان مشکل رومینگ در تلفن های همراه با جمهوری آذربایجان حل شده و تنها ۱۳۸ روستا که در فاصله ۲ کیلو متری مرز و در مسیر سیگنال مجاز کشور همسایه هستند مشکل رومینگ دارند.

تولید ۱۳۰۰ اپلیکیشن توسط جوانان اردبیلی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همچنین از تولید یک هزار و ۳۰۰ اپلیکیشن توسط جوانان استان اردبیل خبر داد و گفت: در این زمینه سه برابر بیشتر از تعهد استان اشتغال‌زایی ایجاد شده و به طرحهای مصوب نیز تسهیلات ۴ درصدی اعطا می شود.
 

انتهای پیام/