رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در شهرستان گرمی 40 مدرسه شهری و 67 مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.

به گزارش آذرمغان، بهروز رزمی در دیدار با نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات و اقدامات انجام شده در شهرستان مرزی گرمی، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ تعداد ۴۵ سایت تلفن همراه در این شهرستان نصب و فعال بود با پیگیری ها و تلاش های انجام شده هم اکنون تعداد ۸۲ سایت اپراتور تلفن همراه در این شهرستان فعال است.

 وی با بیان اینکه ۳۱۵ روستای شهرستان گرمی دارای تلفن ثابت، ۲۰۵ روستا تحت پوشش تلفن همراه و ۱۰۵ روستا مجهز به اینترنت پرسرعت می باشند، افزود: ۶ سایت روستایی WLL به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با تشریح برنامه های این اداره کل در شهرستان گرمی، بیان کرد: با ارتقا و احداث سایت های جدید اپراتور همراه اول، ۳۰ روستای این شهرستان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت که آماده بهره برداری و آزمایش می باشند.

رزمی از احداث ۱۰ سایت جدید اپراتور ایرانسل با تکنولوژی نسل سوم و چهارم در این شهرستان خبر داد و گفت: با بهره برداری و افتتاح این سایت ها تا پایان سال جاری ۳۲ روستای این شهرستان از نعمت اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به برنامه توسعه ششم و تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات، تصریح کرد: در شهرستان گرمی ۴۰ مدرسه شهری از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و ۶۷ مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود و همچنین از محل اعتبارات طرح USO، اجرای فیبر نوری  روستایی به طول ۸۰ کیلومتری در دستور کار است.

انتهای پیام/